Haber

Ahmet Davutoğlu: ‘Kılıçdaroğlu’nun Oyu Artarsa ​​Cumhurbaşkanlığı Yardımcılığından Çekilirim’

Katıldığı televizyon programında konuşan Gelecek Partisi Genel Lideri Ahmet Davutoğlu, Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun menfaatine olursa cumhurbaşkanı yardımcılığı adaylığından çekilebileceğini açıkladı.

“Kılıçdaroğlu ile iki kez yarıştık, başkanlığını egosuzca destekliyorum”

Millet İttifakı adına değerli bir gelişme yaşandı. Seçime günler kala cumhurbaşkanı yardımcılığı tartışmaları gündeme geldi.

Millet İttifakı Genel Başkan Yardımcısı ve Gelecek Partisi Genel Lideri Ahmet Davutoğlu, TELE1’de katıldığı programda gazeteci Zeynel Lüle’nin sorularını yanıtladı.

Davutoğlu, “Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu sizden cumhurbaşkanlığı görevinizden vazgeçmenizi isteseydi ne yapardık?” sorusuna yanıt verdi.

‘Kılıçdaroğlu, bir an bile düşünmem’

Davutoğlu’nun yanıtı şöyle: “Arkadaşlar, birçok fikri vardı. Toplantılarda konuşulanları yüksek sesle konuşmayı sevmiyorum. Bu da dahil olmak üzere tüm seçenekler tartışıldı. Herhangi bir bahis tartışılabilir. Sahip olabileceğim bir pozisyondan değil, sahip olduğum pozisyon Türkiye için geri çekildi. Türkiye’nin en güçlü Başbakanlık makamından hiç tereddüt etmeden ayrıldım. Kimse benden gitmemi isteyemez, tüm yetkilileri gördük. Sayın Kılıçdaroğlu ile iki seçim müsabakası yaptık. Başkanlığını hiçbir egom olmadan destekliyorum. Halk artık Kılıçdaroğlu tek başına çıksın derse benim için sorun yok. Bizi değerli bir kesim olarak gören kitlelerin oylarında olumlu bir değişiklik olursa yetkililerin hiçbir değeri yok. 6-7 Başkan Yardımcılığı ortalığı karıştırdıysa bunun hesabı sorulur. Kılıçdaroğlu, istese bir an bile düşünmem. Farklı parçaları garanti etmek için buradayız.’

Davutoğlu’nun açıklamasının ardından gözler Kılıçdaroğlu’na çevrildi. Şu ana kadar konu ile ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu