Haber

Buca Belediyesi ihtiyaç sahibi ailelere sosyal market hizmeti sunuyor

Buca Belediyesi, ihtiyaç sahibi ailelerin temel gıdadan deterjana kadar tüm ihtiyaçlarını sosyal market aracılığıyla karşılamaya başladı. Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, kentteki dayanışma ruhunun artmasından memnuniyet duyduklarını söyledi.

Buca Belediyesi, ihtiyaç sahibi ailelere biraz olsun nefes aldıracak bir uygulamayı hayata geçirdi. Belediye Sosyal Hizmetler, Yaşlı ve Engelliler Kurulu tarafından yapılan değerlendirme sonucunda dar gelirli ailelere Üzüm Kart dağıtıldı. Üzüm Kart sahibi aileler, Buca Belediyesi hizmet binasının zemin katında yer alan sosyal marketten her ay alışveriş yapabilecek.

Sosyal yardımlaşma ve dayanışmanın Anadolu kültürünün en değerli özelliği olduğunu belirten Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, “İçinde bulunduğumuz ekonomik koşulları hepimiz biliyoruz. Her geçen gün artan fiyatlar karşısında elimiz kolumuz bağlı. Bu durumda, Yerel yönetim olarak sorumluluk almalı ve yurttaşlarımızı desteklemek için elimizden geleni yapmalıyız.” “‘Yapabiliriz’ diye düşündük. Sosyal pazarımızı dar gelirli vatandaşlarımıza açtık. Dayanışma ruhunu artırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Hedefimiz gelecekte daha çok vatandaşa ulaşmak” dedi. – İZMİR

cerkezkoyajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu