Haber

Twitter’a VPN ile Girdiğini Söyleyen Ali Babacan’ın Başbakan Yardımcısıyken Söyledikleri Tekrar Gündeme Geldi

Dün akşam saatlerinde İstanbul Beyoğlu’nda gerçekleşen terör saldırısında 6 kişinin hayatını kaybettiği 81 kişinin ise yaralı olduğu açıklandı. Saldırıya ilişkin yeni detaylar gün yüzüne çıkarken, eski AKP’li siyasetçilerin geçmişte kurduğu cümleler de tekrar gündeme gelmeye başladı.

Bu isimlerden biri Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu idi. Davutoğlu’nun 2015 yılındaki Ankara katliamı ile ilgili “Ankara’daki terör saldırısı sonrasında anket yaptık ve kamuoyunun nabzını tutuyoruz oylarımızda bir yükseliş trendi var.” cümlesi dün tekrar gündeme gelirken Ali Babacan’ın da geçmişte söyledikleri tekrar tartışma yarattı. 

Dün akşam Taksim’de gerçekleşen taarruz ile ilgili ‘Bu tweeti VPN sayesinde paylaşabiliyorum’ diye tweet atan Babacan’a 2014 yılında kurduğu ‘Twitter’ı maalesef mecburen kapattık.’ cümlesi hatırlatıldı.

Gelin ayrıntılara daima birlikte bakalım…

İstanbul Beyoğlu’nda gerçekleşen terör saldırısında 6 kişinin hayatını kaybettiği 81 kişinin ise yaralı olduğu açıklandı.

Saldırıya ilişkin detaylar ortaya çıkarken, eski AKP’li siyasetçilerin geçmişte verdiği demeçler de tekrar gündeme gelir oldu.

Bu isimlerden biri Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu idi. Dün akşam, Ahmet Davutoğlu’nun 2015 yılındaki Ankara katliamı ile ilgili kurduğu bir cümle yeniden gündeme geldi.

A Haber’de Murat Akgün’ün sorularını cevaplayan Davutoğlu: “Ankara’da ki terör saldırısı sonrasında anket yaptık ve kamuoyunun nabzını tutuyoruz oylarımızda bir yükseliş trendi var.” demişti.

Geçmişte kurduğu cümleler ile tekrar gündeme gelen isimlerden biri başkası de Ali Babacan idi.

Babacan, dün akşam Taksim’de gerçekleşen saldırı ile ilgili bir tweet atıp “Bu tweeti VPN sayesinde paylaşabiliyorum” deyince ortalık karıştı.

Akıllara hemen Babacan’ın eski başbakan yardımcısı iken Twitter erişimin engellenmesiyle ilgili yaptığı açıklama geldi.

2014 yılında, Uludağ İktisat Zirvesi’nde NTV’nin canlı yayınına katılan Ali Babacan, “Twitter’ı maalesef mecburen kapattık.” demişti.

Kendisi bu durumun, Türkiye’nin memleketler arası arenada imajı açısından uygun bir durum olmasa da tüzel yaptırımları uygulamamanın da berbat bir durum olacağını da söylemişti…

Siz bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Buyrun yorumlara!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu